Prvý polrok Daimler-u: vyše milióna vozidiel a dvojciferný rast

Za prvý polrok 2016 dosiahol koncern Daimler odbyt 1 006 619 osobných vozidiel, čo je medziročný nárast o 12,1 percenta. Značka s hviezdou pritom dodala v júni pri náraste o 11,1 percenta spolu 188 444 vozidiel, čo je už 40. rekordný mesiac v rade.  Ďalšia značka koncernu Daimler, ktorou je smart, zvýšila v júni odbyt o 16 percent.

„Tento rok sme už v júni zažiarili prekročením miliónového odbytu čím sme dosiahli najsilnejší polrok v histórii našej spoločnosti. Tretinu z toho pri všetkých dodaných vozidlách tvorí segment SUV. To potvrdzuje, že sa naša produktová ofenzíva vyplatila a naše kompletne inovované portfólio vozidiel SUV zákazníci pozitívne prijali.“  Uviedol okrem iného v súvislosti s dosiahnutými výsledkami Ola Källenius, člen predstavenstva koncernu Daimler zodpovedný za odbyt divízie Mercedes-Benz Cars.

V júni zaznamenala divízia Mercedes-Benz Cars dvojciferný nárast (+13,7%) v Európe, pri náraste o 7,8% v Nemecku. V priaznivých výsledkoch pokračovali regióny: Ázia/Tichomorie (+16,4 %) i NAFTA (+2,14%). V prvom polroku 2016 dosiahla značka s hviezdou najväčšie zvýšenie odbytu najmä v Číne (+33,1%).

Za prvých šesť mesiacov roku pokračovalo, popri iných modeloch, rekordné ťaženie kompaktných modelov Tried A, B ako aj CLA, CLA Shooting Brake a GLA (+18,6%). Nových výšin odbytu zaznamenali celkovo aj vozidlá SUV značky s hviezdou (+46,1%).

About V

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *