BMW M4 DTM Champion Edition. Limitovaná edícia 200 vozidiel

Dva roky po prvom zisku jazdeckého titulu v šampionáte DTM, triumfoval továrenský pilot BMW Motorsport, Nemec Marco Wittmann, aj v sezóne 2016.

Ako oslavu tohto triumfu pripravila divízia BMW M špeciálnu edíciu modelu BMW M4 DTM Champion Edition (kombinovaná spotreba: 8,5 l/100 km; emisie CO2: 199 g/km*). V porovnaní so štandardným BMW M4 má táto 200-kusová limitovaná edícia výkon zvýšený o 51 kW (69 k) na celkových 368 kW (500 k). Krútiaci moment 600 Nm narástol o 50 Nm. Automobily majú upravený pohon, ale aj podvozok a dizajn obohatili motívy BMW Motorsport.

BMW M4 DTM Champion Edition sa vyznačuje pôsobivými dynamickými parametrami. Zrýchlenie z pokoja na 100 km/h zvládne za iba 3,8 s a najvyššia rýchlosť je limitovaná na 305 km/h. Tieto parametra sa, okrem iného, podarilo dosiahnuť aj technológiou vstrekovania vody do spaľovacích priestorov, ktorá sa aplikovala už na radový šesťvalcový motor modelu BMW M4 GTS. Vstrekovaná voda ochladzuje spaľovacie priestory, a tým, v porovnaní so štandardnými motormi, zvyšuje výkon o 16 percent.

Nezameniteľný exteriér inšpirovaný pretekárskymi vozidlami DTM

Edícia BMW M4 DTM Champion Edition sa bude dodávať výhradne v bielej farbe Alpine White. Vzhľad fóliových polepov odkazuje na dizajn pretekárskych vozidiel seriálu DTM od BMW Motorsport. Svet pretekárskych automobilov sa na novej edícii odráža aj karbónovými doplnkami v podobe nástavca predného nárazníka, vrátane krajných aerodynamických prvkov, krytov vonkajších spätných zrkadiel, bočných prahov, zadného difúzora, rovnako ako veľkého prítlačného krídla na veku batožinového priestoru.

bmw-m4-dtm-champion-edition-3

Rýdza pretekárska atmosféra prvotriedne spracovaného interiéru

Pre vodiča a spolujazdca sú pripravené škrupinové karbónové sedadlá M Carbon, čalúnené exkluzívnou kombináciou alkantary a kože Merino. Alkantara sa nachádza aj na M športovom volante doplnenom sivým stredovým prúžkom. V zadnej časti nahradil zadné sedadlá biely integrovaný ochranný rám.

bmw-m4-dtm-champion-edition-1

Rozsiahle úpravy pre ešte podmanivejšiu obratnosť

V porovnaní so sériovým vyhotovením sa BMW M4 DTM Champion Edition v rámci zvýšenia obratnosti zameriava na ďalšie znižovanie hmotnosti. Z uhlíkových kompozitov je preto vyrobená strecha, kapota motora, panel podopierajúci palubnú dosku a zadný difúzor. Športový výfukový systém so špecifickým tlmičom dopĺňanú dva páry titánových koncoviek výfuku.

Optimálny kontakt s cestou zaisťujú vysokovýkonné pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 s rozmermi 265/35 R19 vpredu a 285/30 R20 vzadu, navrhnuté pre použitie na pretekárskych okruhoch. Sú obuté na diskoch dizajnu 666 M lakovaných v matne sivej farbe Orbit Grey. Mimoriadne brzdné schopnosti zaisťujú karbónovo-keramické brzdy. Integrované pružiace a tlmiace jednotky umožňujú mechanické nastavovanie pre kompresiu, takže sa môžu prispôsobiť vkusu jednotlivých vodičov.

Edíciu BMW M4 DTM Champion Edition už možno objednávať. Produkcia pre celý svet je obmedzená na 200 kusov.

bmw-m4-dtm-champion-edition-2

About V

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *