Martin Vaculík po Lotyšsku v Grand Prix na plochej dráhe piaty

V sobotu 27. mája pokračoval seriál majstrovstiev sveta Grand Prix na plochej dráhe tretím podujatím v lotyšskom Daugavpilse, kde zvádzala ďalšie boje o tohtoročný titul svetová špič-ka spolu i so slovenským reprezentantom Martinom Vaculíkom.

Grand Prix na plochej dráhe je nevyspytateľné

Vaculík vstúpil do pretekov ideálne. Po skvelom štarte vo svojej úvodnej jazde, suverénne vyhral. Vo svojej druhej jazde mal za súperov všetkých medailistov z minulej sezóny, t. j. Hancocka, Woffindena a Zmarzlika. Slovenský pretekár však opäť predviedol výborný štart, po ktorom išiel nezadržateľne do čela. Žiaľ na konci tretieho kola ho predbehol z vonkajška Zmarzlik a tak sa musel uspokojiť s druhým miestom. Po dvoch sériách jázd bol s piatimi bodmi priebežne na druhom mieste, keď neporazený ostal iba Janowski.

Vo svojej tretej jazde vyšiel rodák zo Žarnovice od štartu ako posledný, ale podarilo sa mu prepracovať sa pred domácu divokú kartu Maksima Bogdanovsa, ktorý však v druhom kole spadol a tak sa jazda musela opakovať, ale už bez Lotyša. Opakovaný štart však Vaculíkovi opäť nevyšiel podľa predstáv a tak finišoval jazdu na treťom mieste. Ale i napriek tomu si po tretej sérii jázd v priebežnej klasifikácii držal vynikajúce tretie miesto.

Vo svojej štvrtej jazde bol Martin na štvrtom mieste, ale súboj o druhé miesto medzi Kildemandom a Žagarom skončil pádom Kildemanda v druhom kole. Rozhodca však jazdu neprerušil a tak si Vaculík prišiel pre bod ,,zadarmo“ na treťom mieste. Vo svojej poslednej jazde štartoval s lídrami celkovej priebežnej klasifikácie FIM Speedway Grand Prix po dvoch odjazdených turnajoch, t.j. s Lindgrenom a Doyleom. V tejto jazde opäť nemal dobrý štart, ale podarilo sa mu dostať na druhé miesto, ktoré by mu s istotou zabezpečilo semifinále. Žiaľ toto miesto dlho neudržal, keď ho predbehol Lindgren na rýchlom motore GTR. Vaculík tak získal v tejto jazde iba bod. Celkovo dal dokopy osem bodov, žiaľ pre horšie umiestnenia mu tentokrát osem bodov nestačilo na postupové, t. j. ôsme miesto do semifinálových jázd podujatia v Lotyšsku.

Samotné preteky napokon skončili poľským pódiom. Keď vyhral Piotr Pawlicki pred krajanmi Dudekom a Janowskim. Smolu mal Doyle, ktorému sa vo finále na treťom mieste pokazil motocykel.
V celkovom hodnotení FIM Speedway Grand Prix po troch odjazdených kolách je na čele Dudek s 38 bodmi, pred Doyleom a Lindgrenom, ktorí majú zhodne po 37 bodov. Vaculík klesol z tretieho miesta na piate miesto, keď má zatiaľ na konte 34 bodov.

Seriál FIM Speedway Grand Prix pokračuje najbližšie 10. júna svojím štvrtým kolom v stovežatej Prahe.

About V

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *