BMW X5 M a BMW X6 M Black Fire Edition

Čierna má silu, čierna je vzrušujúca a čierna je exkluzívna: to isté platí o nových modeloch BMW X5 M a BMW X6 M Black Fire Edition (kombinovaná spotreba paliva: 11,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: 258 g/km*). Obe špeciálne edície sú dôrazným pokračovaním úspechov značky BMW v segmentoch Sports Activity Vehicle (SAV) a Sports Activity Coupé (SAC).

Od augusta 2017 budú obidve vozidlá dostupné vo verziách, ktoré vizuálne zvýraznia silné stránky modelov BMW X5 M a BMW X6 M. Black Fire Edition spája vzrušujúci dizajn interiéru a exteriéru so špičkovými exkluzívnymi detailami výbavy. Špeciálna edícia to všetko spája dokopy s pôsobivou jazdnou dynamikou a s výkonom, ktoré majú v sebe modely BMW X5 M a BMW X6 M.

Pôsobivý vzhľad BMW X5 M Edition Black Fire a BMW X6 M Edition Black Fire

Bez ohľadu na to, v ako prostredí sa špeciálne modely BMW X5 M Edition Black Fire a BMW X6 M Edition Black Fire nachádzajú, všade ukazujú svoju vynikajúcu postavu. Zraky pritiahne samotný výrazný odtieň čiernej metalickej farby Sapphire Black Metallic. To isté platí aj o dvojitých čiernych M obličkách s čiernymi lamelami. Ide o jedinečný prvok špeciálnej výbavy Black Fire Edition.

Rovnako sa to dá povedať o čiernych kovaných 21-palcových diskoch kolies z ľahkých zliatin. Veľké kolesá so zmiešanými pneumatikami (vpredu: 10 J x 21, vzadu: 11,5 J x 21) majú optimalizovanú hmotnosť a pomáhajú prenášať výkon prepĺňaného motora s technológiou M TwinPower Turbo na vozovku. Ďalším výnimočným prvkom edície Black Fire sú štandardne dodávané karbónové kryty spätných zrkadiel. Podčiarkujú ľahkú konštrukciu a úzke prepojenie modelov BMW X5 M a BMW X6 M s motoršportom.

Športový pocit v interiéri.

Veľký dôraz sa kládol aj na prémiovú kvalitu a exkluzivitu interiéru modelov BMW X5 M Edition Black Fire a BMW X6 M Edition Black Fire. Plne elektricky nastaviteľné multifunkčné kožou Merino čalúnené M sedadlá s integrovanými opierkami hlavy v kontrastnej čiernej a červenej farbe Black a Mugello Red tvoria súčasť štandardnej výbavy. Špičková koža s jemným kontrastným červeným prešívaním pokrýva aj stredovú konzolu. Dokonalým doplnkom kožou čalúneného interiéru je aj antracitový poťah z ponuky BMW Individual, ktorý pokrýva strop vozidla. Lišty interiéru žiaria čiernym klavírnym lakom. O tom, že sa posádka nachádza na palube výnimočného vozidla, svedčí aj logo X5 M alebo X6 M Edition Black Fire, ktoré sa vyníma na interiérovej lište pred spolujazdcom.

Súčasťou štandardnej výbavy je multifunkčný M kožený volant s hliníkovými radiacimi páčkami. Alkantarou čalúnený volant BMW M Performance so svetlomodrými prvkami je súčasťou ponuky na želanie bez príplatku. Okrem vytvorenia pretekárskeho pocitu zvýrazňuje aj príťažlivý dizajn a mimoriadne zväčšuje možnosti uchopenia volantu. Pre optimálne držanie pri všetkých teplotách. Vynikajúco sa to hodí k výnimočným jazdným výkonom a dynamike, ktorú predstavujú všetky modely BMW X5 M a BMW X6 M.

 Výkon na ceste.

Oba modely dosahujú špičkový výkon 423 kW (575 k) (oba majú kombinovanú spotrebu paliva: 11,1 l/100 km a kombinované emisie CO2: 258 g/km*), ktorý pochádza zo 4,4-litrového motora V8. Obe vozidlá zrýchľujú z 0 na 100 km/h iba za 4,2 sekundy, k čomu prispieva aj štandardne dodávaná 8-stupňová prevodovka M Steptronic. Maximálny krútiaci moment 750 Nm je dostupný v rozsahu od 2 200 do 5 000 ot./min. Pohon všetkých kolies xDrive bol nastavený tak, aby posielal viac výkonu na zadné kolesá, čo podporuje agilnosť modelov BMW X5 M a BMW X6 M. Systém Dynamic Performance Control sa stará o bezproblémové rozdeľovanie krútiaceho momentu medzi zadné kolesá.

K dynamickému jazdnému štýlu a k obratnosti prispievajú aj vynikajúce hodnoty spomalenia pri brzdení, o ktoré sa starajú zliatinové M brzdy. Dajú sa vynikajúco dávkovať, majú nízku hmotnosť a zároveň sú výnimočne teplotne stabilné. O to, aby bolo jedinečný výkon motorov M TwinPower turbo aj náležite počuť, sa stará špičkové výfukové potrubie. Dynamická kontrola stability Dynamic Stability Control (DSC) umožňuje každému vodičovi, aby prispôsobil športové prejavy svojho BMW X5 M alebo BMW X6 M konkrétnej situácii a vlastným individuálnym preferenciám. Stačí na to jedno tlačidlo. V režime „DSC on” sa zásahy bŕzd starajú o predchádzanie nedotáčavosti alebo pretáčavosti. „MDM” povoľuje väčší preklz kolies a ambiciózni vodiči tak môžu vyvolať menší šmyk. Odpojenie DSC („DSC off”) umožňuje spoznávanie limitov na pretekárskej dráhe a používanie akceleračného pedála na prejazd zákrut kontrolovaným šmykom.

Nové špeciálne edície budú k dispozícii od začiatku augusta 2017.

BMW X5 M BMW X6 M Black Fire Edition M Power interiér interior exteriér exterior mixmotor motormix SUV coupé kupe 01 BMW X5 M BMW X6 M Black Fire Edition M Power interiér interior exteriér exterior mixmotor motormix SUV coupé kupe 01

About V

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *