AMA SX Oakland 4 – video

AMA SX 2014 má už 1 mesiac za sebou. Štvrté kolo sa konalo v Oaklande, ale stále sa čaká na príchod Daviho Milsapsa a Eli Tomaca.

450 Finále

Okrem pádu Justina Barcia a pár agresívnych predbehnutí Jamesom Stewartom sa zdalo 4. kolo ako meraný tréning a nie ako finálová jazda. Je pravda, že doterajšie kolá nastavili latku šialenstva veľmi vysoko, ale tak preto sa práve supercross sleduje. Teraz vyhral s prehladom Ryan Villopoto, druhý skončil Stewart a tretí Reed. Takýmto spôsobom Ryan už vytlačil Kena z prvej priečky celkového bodového hodnotenia triedy 450 a získava voči ostatným opäť náskok. Ostatní jazdci však nechcú Ryanovi prenechať ďalší titul a preto treba sledovať ich boje aj naďalej.

250 Finále

Trieda 250 nie je o nič “slabšia” ako trieda 450. Zatiaľ sa to od začiatku celé točí okolo Andersona. A Oakland nebol o ničom inom. Nádherné súboje medzi Andersonom, Hillom a Wilsonom o prvé tri priečky. Wilson si išiel v poslednom kole po prvenstvo, keď mu zlyhala motorka. To bol šok aj pre samotného (vtedy druhého) Andersona, ale situáciu skvelo využil a opäť zvíťazil v poslednom kole finálovej jazdy. Justin Hill sa tiež držal vynikajúco a prišiel si na zelenej žabke Kawasaki po jeho prvé pódiové miesto.