Volvo Trucks na Slovensku má 20. narodeniny: Hviezdny večer s oslávencom

Značka Volvo Trucks oslávila 20. výročie pôsobenia na Slovensku. Narodeninová párty sa konala 10. júna na zámku v Beladiciach v spoločnosti najbližších, v kruhu svojich verných zákazníkov a zamestnancov. V zámockom parku pod hviezdnu oblohou sa stretlo takmer 600 ľudí s rovnakou krvnou skupinou – Volvo pozitív.

Pri spoločnosti Volvo Trucks je bilancia dvoch dekád pôsobenia na Slovensku naozaj úspešná. Od oficiálneho vstupu značky na slovenský trh až dodnes sa predalo vyše 10 000 nových nákladných vozidiel Volvo, takmer 2 000 jazdených vozidiel a ešte viac nákladných vozidiel  bolo opravených v značkových servisoch.

Volvo Trucks na Slovensku začínalo z domu

Cesta k úspechu sa začínala skromne – v rodinnom dome v Bratislave, prvý vlastný servis rozbehla spoločnosť v Šenkviciach. So stúpajúcim sortimentom modelov rástol dopyt a s rastúcim odbytom sa rozširovalo predajné a servisné pokrytie. Dnes má spoločnosť Volvo Group Slovakia sedem moderných truck centier po celom Slovensku a ambície ďalej sa rozvíjať. Vlani sa pozornosť v oblasti budovania servisnej siete sústredila na východné Slovensko, teraz sa zameriava na západ krajiny.

Celý večer sa odohrával v znamení Midsummer Party – oslavy príchodu leta vo Švédsku, atmosféru podčiarkovali blčiace ohne. Hostí čakalo príjemné uvítanie welcome drinkom a bohaté občerstvenie v stanoch rozmiestnených v centrálnej časti zámockého parku. Večerom sprevádzal moderátor Peter Marcin.

Ako prvý sa prihovoril hosťom generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Group Slovakia, Leonard Toček – historicky prvý Slovák na tejto pozícii. „Veľmi sa teším, že ste prišli v takom hojnom počte. Napĺňa nás to naozajstnou hrdosťou, že za tých 20 rokov existencie sa podarilo vytvoriť naozajstnú rodinu Volvo. Sme pyšní, že medzi sebou nemáme len obchodný vzťah, že nás neberiete len ako dodávateľov vozidiel a služieb s tým spojených, ale v mnohých prípadoch sme sa stali skutočnými obchodnými partnermi a ešte častejšie výbornými priateľmi. Partnermi, ktorí nechcú len predať, ale partnermi, ktorí sú tu aj na to, aby si pomohli, keď je to potrebné. A to charakterizuje ozajstné priateľstvo.“  povedal. „ Keď hovorím, že sme boli a naďalej chceme byť úspešní, tak sa to dá len so zamestnancami, ktorí sú zanietení pre svoju prácu a pripravení vám kedykoľvek pomôcť. Som rád, že takýchto ľudí naozaj máme. Bez nikoho z vás, by sme neboli tam, kde sme dnes.“

Spomedzi gratulácií, ktoré samozrejme patria k  výročiam, bol najemotívnejší príhovor Roberta Grozdanovskeho, viceprezidenta Volvo Group pre krajiny centrálnej a východnej Európy, ktorý odznel v slovenčine: „ Na Slovensku som pôsobil počas asi najnáročnejšieho obdobia, kedy nás spoločne zasiahla kríza. O to viac si vážim lojalitu vás,  našich zákazníkov, za celé toto odbobie. Cítim sa medzi vami ako člen ozajstnej rodiny, ste mojou srdcovou záležitosťou. Stále sa medzi vás rád vraciam, pretože sme sa za tie roky stali ozajstnými priateľmi. Teším sa, že spolu slávime 20.výročie Volvo Trucks na Slovensku.“

Volvo Trucks na Slovensku FH Heritage 500

Oficiálnu časť programu ukončilo odhalenie limitovanej edície  modelu Volvo FH – Heritage Edition. Táto špeciálna edícia vzdáva hold legendárnemu modelu Volvo F89, ktorý je právom označovaný za priekopníka Volvo Trucks vo vtedajšom Československu. Symbolicky sa predstavil v sprievode svojho o viac ako 20 rokov staršieho súrodenca – obaja v rovnakých, vo vtedajšej dobe typických farbách.

Príhovory vystriedala pestrá show. Na centrálnom pódiu sa striedali umelci

Vo viacerých vstupoch sa predstavila formácia Dominika Titková & Friends, ktorá rozprúdila zábavu medzi hosťami. Nasledovala Tublatanka, ako zástupca doby, kedy sa značka Volvo Trucks dostávala do povedomia slovenských zakazníkov. Skupina odohrala svoje najväčšie hity a pred pódiom to miestami vyzeralo ako na ozajstnom rockovom koncerte.

Počas večera sa veľa spomínalo, na veľkoplošnej LED obrazovke sa premietali fotografie zo zákazníckych akcií v uplynulých rokoch, z Dní otvorených dverí, aj VIP návštev vo Švédsku, zo slávnostných otvorení servisných centier, z tripov po celom svete s Globetrotter Clubom. Za všetky tieto spoločné zážitky rodine Volvo Truck zákazníkov a zamestnancov zo srdca ďakujeme.

Fakty a čísla

Spoločnosť vznikla v septembri 1997 (zapísanie v ORSR). Od 1. janára1998 bolo Volvo Trucks výhradným importérom nákladných vozidiel Volvo na Slovensku. Najprv firmy sídlila v rodinnom dome na Úprkovej ulici v Bratislave, druhá kancelária značky bola  na Trnavskej ceste, tiež v Bratislave. Prvé servisné centrum na Slovensku sa otváralo v Šenkviciach v roku 2001. Najväčší zlom znamenalo postavenie prvého Volvo Truck Centra v Senci v roku 2006, v ktorom sídli slovenské zastúpenie značky dodnes.

Potom nasledovali ďalšie nové strediská:

 • 2009 – Volvo Truck Center Topoľčany
 • 2010 – Volvo Truck Center Prešov
 • 2012 – Volvo Truck Center Zvolen
 • 2012 – Volvo Truck Center Žilina
 • 2013 – Volvo Truck Center Nové Zámky
 • 2017 – Volvo Truck Center Poprad

Generálni riaditelia Volvo Trucks

 • Lars Erik Forsbergh, august 1998 – august 2001
 • Morten Gamborg Nielsen, september 2001 – január 2003
 • Peter Andersson, február 2003 – august 2004
 • Tobias Dahlgren, august 2004 – august 2007
 • Robert Grozdanovski, september 2007 – august 2010
 • Johannes Kjellgren, september 2010 – august 2014
 • Andreas Wahlgren, september 2014 – január 2016
 • Henrik Appelbom, február 2016 – september 2016
 • Leonard Toček –  od septembra 2016

   

About V

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *