Renault KWID Concept

Najnovší počin od Renaultu s názvom KWID Concept bol predstavený na autosalóne v Dillí v Indii. Týmto konceptom chce Renault zdôrazniť jeho záväzok k novým trhom ako je India a schopnosť produkovať príťažlivé produkty z triedy kompaktných vozidiel pre tento špecifický trh. Robustný dizajn, zábavný interiér, počítačom riadené funkcie sú hlavné atribúty zamerané na uspokojenie potrieb zákazníkov mladšej generácie na tomto trhu.

KWID Concept bol navrhnutý ako malé vozidlo s krátkymi prevismi a veľkými kolesami, ktoré vyčnievajú cez blatníky. Tento koncept pripomína malú buginu so schopnosťami off-road vozidla len výzorom, kedže má poháňanú len prednú nápravu.

Renault_54524_global_en

Interiér vozidla je navrhnutý tak, aby poskytoval pohodlie a komfort. Interiér je v tvare ulity, inšpiráciu nabrali dizajnéri od vtáčieho hniezda. Sedadlá sú upevnené na bielej základni, čo spôsobuje dojem ľahkosti. KWID Concept obsahuje vo svojej výbave aj klimatizáciu pre zadných pasažierov s ovládačom na zadnej strane vodičovho sedadla. Na palubnej doske dominuje integrovaný tablet s ovládaním navigácie Flying Companion (lietajúci spoločník).

Renault_54525_global_en

Tento lietajúci spoločník sa podobá na RC model vrtuľníka, ktorý je ukrytý pod strechou. jeho účelom je poskytnúť bezpečnú a rovnako zábavnú prevádzku jazdy. Flying Companion je prvok, ktorý je prvý svojho druh v automobilovom priemysle. Možno ho prevádzkovať v dvoch režimoch: Automatický režim, ktorý používa prednastavené sekvencie a GPS súradnice dôležité pre pohyb tejto ‘umbakarny’ alebo manuálny režim umožňujúci manuálne ovládanie tohto spoločníka. Hlavnou výhodou Flying Companion je možnosť prieskumu premávky a predchádzať tak zápcham ale aj zachytávať scenérie vo forme fotografií a odhaľovanie prekážok na cestách.

Autor: Stanislav Frivaldský, Foto+Zdroj: www.renault.com

Renault_54531_global_en Renault_54530_global_en Renault_54528_global_en Renault_54527_global_en Renault_54526_global_en Renault_54523_global_en Renault_54522_global_en Renault_54521_global_en Renault_54520_global_en Renault_54518_global_en Renault_54517_global_en Renault_54516_global_en Renault_54515_global_en Renault_54514_global_en Renault_54513_global_en Renault_54512_global_en Renault_54511_global_en

About V

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *