AMA SX Indianopolis 9 – video

Monster Energy Supercross prevzal vládu nad štadiónom Lucas oil v Indianopolise v deviatom kole sezóny 2014. Jazdci nemali však plné ruky riadidiel ich strojov pri vzájomných súbojoch, ale aj s extrémne náročnou traťou, ktorá tu v priebehu pár dni dočasne vznikla.
Vybudovaná trať z veľmi mäkkej zeminy tvorila nové a stále hlbšie drážky a dokonca v niektorých častiach aj blatisté úseky. Toľko pádov, koľko priniesol Indianopolis neboli asi v žiadnom kole doterajšej sezóny supercrossu.

450 Finále

Mike Alessi opäť skóroval pri štarte do deviateho podujatia AMA SX. Potvrdil tým, že je jeden z najlepšie štartujúcich jazdcov planéty zo štartovej rampy. Oči však spočívali na dvoch tréningových partneroch a zároveň dvoch súťažných protivníkoch, Kenovi Roczenovi a Ryanovi Villopotovi. Tí padli ešte pred prvou zákrutou.
Ďalším z padnutých jazdcov sa stal aj James Stewart, neskôr aj Mike Alessi atď. Táto trať bola skutočne náročná a jeden z malého množstva, ktorý sa udržal celý čas na motorke bol Ryan Dungey, ktorý obehol prvého Alessiho a vytvoril si slušný náskok. Alessi bol prenasledovaný Eli Tomacom a po svojom páde bol ihneď predbehnutý a tak si Eli odjazdil svoje prvé pódiové umiestnenie v kráľovskej triede 450.
Medzi tým všetkým sa Villopoto predral až na 4. priečku. Takúto dobrú jazdu však nepredviedol Keni, pretože po jeho ďalšom páde odstúpil zo súťaže.  Ako uviedol vo svojom tweete, nie je to nič ohrozujúce jeho nástup na štartovú čiaru už ďalší víkend.

9. Josh Hill
10. Dean Wilson (prvý krát štartoval v triede 450 ako nováčik v tíme 22 Racing Chada Reeda)

Foto 450

250 Finále

Pri štarte o niečo slabších motocyklov zdvihového objemu 250 bol ostrieľaný Martin Davalos vytlačený Vincom Friesom a tak si Martin nemohol udeliť prívlastok „strelec“ večera. Martin si však rýchlo vybojoval prvú priečku a aj náskok na svojho tímového kolegu Adama Ciancarula.
Náskok sa ale mihom pár sekúnd stratil, keď Davalosovi odmietla motorka poslušnosť v blatistom dopade za skokom a ušla mu z pod zadku. Adam sa tak dostal do vedenia, no tiež mal jeden pád v zákrute. Našťastie pre neho dokázal rýchlo naskočiť na motorku bez straty miesta.