Motokros národov 2017 a Slovenský tím vo finále!

Prvého októbra vo Veľkej Británii (Matterley Basin) vyvrcholilo najväčšie motokrosové podujatie tohto roku „Monster Energy FIM Motocross of Nations 2017“ Motokros národov 2017. Po 11
rokoch postúpil i slovenský tím do hlavných finálových. Trojici slovenských jazdcov Tomáš Šimko, Richard Šikyňa a Tomáš Kohút sa podarilo víťazstvom v dopoludňajšom B finále zabezpečiť si štart medzi najlepšími 20-timi tímami sveta.

Nemáme sa za čo hanbiť !

Po sobotňajšej kvalifikácii sa celý tím sústredil na B finále, ktoré chlapcom vyšlo naozaj na jedničku. Všetci traja skončili v prvej päťke – Richard Šikyňa 2.miesto, Tomáš Kohút 4. a Tomáš
Šimko 5.miesto. Práve tento vyrovnaný výkon tímu zabezpečil postup do popoludňajších hlavných rozjázd najlepších 20-tich tímov sveta.

Za chladného a daždivého počasia do prvej jazdy tried MXGP a MX2 nastúpila naša dvojica jazdcov Richard Šikyňa a Tomáš Šimko. Richard bol v cieli na 26.mieste a Tomáš napriek pádu
a vykĺbenému ramenu došiel do cieľa na 36.mieste. V druhej jazde tried MX2 a MX Open sa opäť predstavil Richard Šikyňa spolu s Tomášom Kohútom. Richard skončil o jednu priečku vyššie na
25.mieste a Tomáš o tri miesta za ním na 28.mieste. Po dvoch jazdách Slovensko figurovalo na 18.mieste.

Bohužiaľ zranenie ramena neumožnilo Tomášovi Šimkovi postaviť sa na štart tretej finálovej jazdy a tak v tejto jazde farby Slovenska hájil len Tomáš Kohút, ktorý sa pri svojom druhom štarte  taktiež ako Richard posunul o jednu priečku vyššie, t.j. skončil na 27.mieste. V súčte troch jázd Slovensko obsadilo v silnej konkurencii toho najlepšieho čo teraz v motokrose je 19.miesto z celkového počtu 38 krajín sveta. Za našim tímom skončil napr. tím Nového Zélandu a taktiež tím susednej Českej republiky.

Gratulujeme jazdcom i celému tímu za pekný výsledok.
Z titulu majstrov sveta družstiev sa v Matterley Basin tešil tím Francúzska jazdiaci v hviezdnom zložení Romain Febvre, Gautier Paulin, Christophe Charlier. Striebornu priečku si vyjazdil tím
Holandska (Jeffrey Herlings, Glenn Coldenhoff, Brian Bogers) a bronz získal domáci tím Veškej Británie (Max Anstie, Dean Wilson, Tommy Searle.