AMA SX Anaheim 1 – video

Dňa 4.1. 2014 bola odštartovaná ďalšia sezóna amerického supercrossu, ktorý je stále viac a viac sledovanejší aj v Európe. Aj preto vám prinášame najnovšie výsledky a videá z tohto štartovacieho dňa.

450 Finále

Ako bolo písané v predošlom článku , sezóna 2014 je plná nových jazdcov, motocyklov a teda aj očakávaní. Jedni z najočakávanejších jazdcov ako Davi Milsaps, ale aj Eli Tomac sa žiaľ nedostali do finále tohto drvivého preteku, kde bolo otvorené všetko do posledného kola. Davi má zlomenú nohu už nejaký ten týždeň a Eli ako večný rival “nášho” Kenna bol zaplatený do nehody v kvalifikačných pretekoch.
Vo finále padol na prvom mieste aj minuloročný šampión Villopoto a keď sa na jeho pozíciu dral Stewart, tak padol aj ten. Kto si ale udržal svoju stálu pozíciu a rytmus bol Kenn Roczen a preto vyhral otváracie preteky SX 450.

250 Finále

Trieda 250 nie je ale o nič nudnejšia ako väčšia kubatúra. Tu bol zase na čele Cole Seely po dobu 13 kôl. Jason Anderson ho dokázal predbehnúť až ku koncu a Anderson sa tak stal víťazom triedy 250.