Sébastien Loeb opäť dobyl SLOVAKIA RING

Orechová Potôň, 21.6.2015 – Preteky prestížneho svetového šampionátu cestovných vozidiel FIA WTCC na SLOVAKIA RINGU ovládla značka Citroën. Ich modely C-Elyseé jednoznačne dominovali obom jazdám na 11 kôl.

V prvých pretekoch vyhral štvornásobný majster sveta YvanMuller (FRA) pred úradujúcim šampiónom a lídrom priebežného poradia José MaríomLópezom (ARG). Tretie miesto bral SébastienLoeb (FRA), ktorý však predviedol v druhých pretekoch parádny štart z 8. miesta a už po prvej zákrute bol druhý. V priamom súboji potom zdolal Gabriele Tarquiniho (ITA) na Honde a v každom kole unikal svojim súperom. V cieli bol prvý pred Lópezom a Mullerom. Náš 5922 metrov dlhý okruh zrejme legendárnemu majstrovi sveta v rely vyhovuje: po triumfe v kvalifikačných pretekoch FIA GT Series tu vlani vyhral aj preteky WTCC a tento rok pridal ďalšie víťazstvo.

Náš Maťo Homola na Chevrolete pri svojej premiére vo WTCC pokazil oba štarty. V prvej jazde sa mu navyše uvoľnil splitter (predná časť podlahy) a napokon mohol byť rád za 13. miesto v cieli. V druhej jazde mu na štarte zhasol motor a z posledného miesta bolo v cieli konečné 15. miesto.

Maťo Homola mal počas víkendu viac radosti v Európskom pohári cestovných automobilov FIA ETCC. V celkovom súčte oboch jázd skončil so svojim SEATomLeon Cup Racer na výbornom 2. mieste za víťazným Petrom Fulínom (CZE). Tretie miesto patrilo Srbovi Dušanovi Borkovićovi.

V pretekoch FIA Zóny strednej Európy a ESET Majstrovstiev SR dominoval aj dnes Štefan Rosina na BMW pred Mirom Konôpkom na Saleene a Čechom Jakubom Kubasom na BMW.

Víkend plný svetových hviezd motoršportu okorenený štartom prvého Slováka vo WTCC našich fanúšikov lákal. Už v predpredaji hlásil organizátor rekordné čísla. Preteky v príjemnom počasí na SLOVAKIA RINGU si prišlo do Orechovej Potône pozrieť spolu za všetky tri víkendové dni 41 000 divákov.

_IGP1635 - kópia _IGP1717 - kópia _IGP1787 - kópia _IGP1874 - kópia _IGP1885 - kópia