AMA SX Anaheim 3 – video

Už 3. kolo amerického šialenstva rozpútalo boj medzi najlepšími jazdcami supercrossu planéty Zem. Napriek tomu, že sa toto podujatie opäť konalo v Anaheim, ľudia mali na čo pozerať.

450 Finále

Tretie kolo SX 450 vyzeralo ako by jazdci boli na svojich strojoch posledný krát a museli dať všetko do toho. Na začiatku bol Dungey, po páde ho vystriedal Stewart a potom sa na hlavu celého pola dostal Reed. Medzitým si tretiu a druhú priečku striedal Roczen s Willopotom a s Reedom. No a pred finálnym skokom dokonca ešte aj vzájomný stret s pádom Dungeyho a Villopota – tažko sa to opisuje, preto sledujte so zatajeným dychom video.
Ku tomu ako sa zachoval James Stewart voči Ryanovi Villopotovi v 13. minúte, kedy James doslova kopol do Ryanovej motorky si utvorte obraz sami.

250 Finále

Keď už po dva razy Seely prišiel o prvenstvo, väčšina divákov šalela, keď si Cole držal opät prvenstvo celé preteky a na päty mu začal šliapať Anderson. Andersenovi sa však nepodarilo dotiahnuť sa na Colea Seelyho. Napriek tomu bola aj trieda 250 veľmi zaujímavá.

Podľa neoficiálnych výsledkov bol Anderson druhý. Pri pretekaní však skočil skoky napriek tomu, že boli vyvesené žlté vlajky, takže bol podľa pravidiel AMA SX penalizovaný a klesol o dve priečky nižšie, až na 4. miesto. To určite zaváži v celkovom hodnotení podľa bodov.